Visual Art
Лаконічна і красива, виплетена довкола взаємозв'язку людини і міста, цьогорічна візуальна програма Bouquet Kyiv Stage пропонує увійти у простір, просякнутий мистецтвом. Почути голоси тих, хто змінював і наповнював його колись, і хто робить це зараз.

Особливі голоси «звучатимуть» на виставці «Місто людей: графіка шістдесятників», де будуть представлені роботи Олександра Дубовика, Олександра Левича, Олексія Захарчука, Михайла Вайнштейна, Віктора Зарецького та Алли Горської. Кураторська консультація: Ольга Балашова та Лізавета Герман.
Живописець Олександр Дубовик, якому Bouquet Kyiv Stage завдячує своїм символом – Букетом, – також представить виставку робіт, які раніше не виставлялися. Її назва – «Спогад про майбутнє».

А Літературно-меморіальний музей М. Булгакова готує особливу інсталяцію про міцний взаємозв'язок між містом і митцем – «Альма-матер Міхаїла Булгакова».

Ще одну дивовижну виставку – «Тіні» – представить майстерня GORN/ Вона запрошує у світ, де створені з глини і міді істоти намагаються згадати щасливе місце, звідки прийшли. Кожна скульптура, мовчазна і нерухома, починає «говорити» до тих, хто до неї наближається. Кожна є голосом одного з восьми станів – відчаю, умоглядного філософування, самовозвеличення, піклування в незнанні, ілюзії захищеності, щастя на показ і стану святих грішників. ⠀

Візуальне мистецтво – це потужний голос, яким до нас промовляють не лише люди-творці, а й місця та міста. І Bouquet Kyiv Stage-2020 пропонує нам ще одну можливість почути цей голос і долучитися до діалогу, коли ні час, ні простір не є перешкодою для спілкування.

Visual Art програма
Учасники
Олександр Дубовик
Олександр Дубовик - український живописець, графік і монументаліст, член Національної спілки художників України, Почесний член Національної академії мистецтв України, керівник творчого об'єднання «Погляд». Це знакова особистість сучасного мистецтва, його творчість — ціла епоха в культурному житті України. Кожна його виставка, твір, книги, тексти, графіка — це новий, значний внесок у нашу культурну спадщину.

Твори художника беззастережно притягують своєю інтелектуальною і емоційною синкретичністю, глибоким змістом за маскою зовні химерної нелогічної форми.

З 1968-о року Олександр Дубовик член Спілки художників України; з 2009-о – почесний академік Академії мистецтв України. С 1984-о року відбулося кілька десятків персональних виставок Дубовика в Україні, Югославії, Німеччині, Франції, США, Ірані, Росії, Румунії.

Художник брав участь в оформленні каплиці Берр-лез-Альп у Франції (1996), створені вітражів Ново-Апостольскої церкви у Києві ( 1996) та кількох інших подібних проектах. Твори Дубовика зберігаються у багатьох музеях світу; його творчості присвячено кілька телевізійних фільмів.

Художник розробив власну образно-пластичну систему живопису, у якій поєднано інтерпретації супрематизму, пізнього кубізму, геометричних абстракцій, традиції вітчизняного іконопису та авангарду 1920-х рр. Його роботи створені на межі фігуративного та нефігуративного мистецтва, відображають редуковані враження від реальності.

Творчість Олександра Дубовика належить до абстракто-символічної течії, яка виробляє індивідуальний словник знаків, ієрогліфів, піктограм та ідеограм. Художник дарує кожному з нас світове цвітіння чарівного скарального церемоніалу.

Олександр Дубовик є своєрідним автором фестивалю Bouquet Kyiv Stage, оскільки символ фестивалю – Букет, сучасний мегасимвол - подарунок художника фестивалю.
Літературно-меморіальний музей М.Булгакова
Літературно-меморіальний музей М. Булгакова було засновано 1989 року як філіал Музею історії міста Києва.

Під музей було передано приміщення дому № 13 на Андріївському узвозі. Саме тут з 1906 по 1919 роки жила сім'я професора Києво-Могилянської Академії А.І. Булгакова (батько М. Булгакова). У цій будівлі пройшло юнацьке і студентське життя Булгакова. Сюди він також повернувся з фронту Першої світової війни. У цьому будинку працював лікарем і приймав пацієнтів. Тут же він читав перші свої оповідання. Саме цей дім став центром сюжету першого роману Булгакова «Біла гвардія» та п'єси «Дні Турбіних».

Основна експозиція музею відкрилася 1993 року.

Оскільки Булгаков в Києві не був письменником, було прийняте рішення розповісти в експозиції про місто як джерело виховання, про київські традиції, особливості, відмінності. Адже саме це зробило письменника таким, яким його знають тепер. Завдання музею – розповісти про велику сім'ю Булгакових, про київський дух, про виховання індивідуальності.

Відновлення сімейних традицій Булгакових є також основою музейних свят. Так з 1995 року щорічно проводиться Дитяче новорічне свято, з 2000 року – святкування Пасхи з реконструкцією пасхального столу за збереженою фотографією. З 2004 року раз на рік експонується посмертна маска Булгакова в день його смерті. У 2004 році також стартував проект «Чаювання на булгаковській веранді». З 2006 року 13 числа кожного місяця проводяться музичні вечори, які так любила сім'я Булгакових. Це славнозвісні «журфікси», так звані «домашні вечори», що були дуже популярні серед інтелігенції і були приводом вишукано провести дозвілля.

Вони супроводжувались музикою, вокальними творами, театральними аматорськими постановками. З 2012 року в музеї відбуваються «Булгаковські збіговиська» – зустрічі дітей з українськими дитячими письменниками. 2013-го року на Андріївському узвозі музей провів танцювальний флешмоб. У 2015 році був започаткований ще один проект – «Булгаковський книжковий клуб», в рамках якого проводяться літературні, музичні заходи, презентації, лекції та кінопокази. Не менш цікавим є також проект «Вхід з веранди», що являє собою зустрічі з поетами та письменниками.

Музей підтримує волонтерські починання та заходи не лише на рівні міста, а й на рівні держави.
Літературно-меморіальний музей М. Булгакова вже багато років є обов'язковою локацією для туристів. За 28 років існування його відвідували гості з Америки, Європи, Азії, Австралії.
Майстерня авторської кераміки GORN
Майстерня авторської кераміки GORN спеціалізується на створенні унікальних елементів декору та арт-об'єктів. Їх вироби є поєднанням багаторічного досвіду та енергії істинного натхнення.

Юрій Мирко — головний майстер і митець. Родом він з одного найвідомішого осередку гончарства України смт Опішня. Здобув вищу освіту у галузі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва в Полтавському Національному Технічному Універсететі. Працює з керамікою з 2000 року. Щоразу дивує нас новими творіннями.

Богдан Кривошея — креативний продюсер. Знає відповіді на всі питання, займається організацією процесів. «Нас надихає здатність природи та часу змінювати непорушне. Тому ми дозволяємо матеріалу проявити себе на всіх етапах роботи. Невимушені форми. Бездоганність моменту. Ми робимо кераміку такою, якою її б створила сама природа. Нас захоплюють експерименти та нові можливості. У свої творах ми сміливо поєднуємо різні види глини, металів, скла та дерева», - розповідає команда GORN.

Всі вироби виготовляються вручну. Пріоритетні напрямки майстерні — це елементи декору і арт-об'єкти, але GORN ніколи не обмежують себе у творчості і завжди готові розробити щось нове та невідоме.